Reakcie na žreb základných skupín

obr: Reakcie na žreb základných skupín

Ohlasy na žreb základných skupín futbalových majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike:

A-skupina (Juhoafrická republika, Mexiko, Uruguaj, Francúzsko):

Sidney Govou (reprezentačný útočník Francúzska): "Nie je to žiadne tajomstvo. Žreb dopadol podľa našich predstáv."

Raymond Domenech (tréner Francúzska): "Sme radi, že nastúpime proti usporiadateľskej krajine. Určite si naplno vychutnáme atmosféru zápasu s Juhoafrickou republikou."

Matthew Booth (obranca JAR): "Mexičanom veru nezávidím, keď budú musieť v otváracom zápase počúvať hukot 90-tisíc vuvuzel (trúbky - pozn. SITA)."

Carlos Alberto Parreira (tréner JAR): "Sme vynikajúco pripravení, nikoho sa nebojíme. Mexiko je nesmierne náročný súper, Francúzsko zrejme ešte ťažší. Všetci jeho reprezentanti hrajú v prestížnej Lige majstrov. O všetkom sa však rozhodne priamo na trávniku."

Neil Tovey (bývalý reprezentant JAR): "Je to veľmi, veľmi ťažká skupina, ale ako usporiadateľská krajina sa musíme prebojovať do ďalšej fázy. Otvárací zápas šampionátu bude určite neskutočným zážitkom. Francúzsko neustále dokazuje, že patrí medzi svetovú extratriedu. Výhoda domáceho prostredia určite zohrá dôležitú úlohu aj v našich zvyšných zápasoch."

B-skupina (Argentína, Kórejská republika, Nigéria, Grécko):
Huh Jung-moo (tréner Kórejskej republiky): "Už v ázijskej časti kvalifikácie sme boli účastníkmi ´skupiny smrti´ a dokázali sme cez ňu prejsť na svetový šampionát. Veríme, že sa nám to podarí aj na majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike. Už teraz začnem pracovať na stratégii."

Diego Maradona (tréner Argentíny): "Povedal som mojim hráčom, že 30 dní obetovania sa pre pobozkanie trofeje pre majstra sveta je krátka doba v živote muža. Prirovnal by som to k dotknutiu sa nebeskej oblohy. Hral som na dvoch majstrovstvách sveta vo finále. Viem, o čom hovorím."

C-skupina (Anglicko, USA, Alžírsko, Slovinsko):
Bob Bradley (tréner USA): "Náš úvodný zápas proti Angličanom považujem za fantastický vstup do turnaja. Postup zo skupiny zostáva naším cieľom a zároveň je to pre nás veľká výzva. Práve preto cestujeme do JAR, aby sme postúpili zo skupiny. Cítim, že máme veľkú šancu na postup do ďalšej fázy turnaja."

Landon Donovan (ofenzívny stredopoliar reprezentácie USA): "Mohlo to dopadnúť aj horšie. Hrať proti Frankovi Lampardovi a Stevenovi Gerrardovi môže byť veľmi zábavné. Osobne som si želal práve Angličanov. Je to skvelé."

Fabio Capello (tréner Anglicka): "Nie je to zlé. Proti USA a Slovinsku sme už hrali doma a zvíťazili sme. Na budúci rok v júni to však bude určite náročnejšie. Alžírsko bude určite nebezpečné, veď vyradilo v kvalifikácii silný Egypt. Nemyslím si, že nás nečaká čo i len jediný ľahký zápas. Musíme získať titul majstrov sveta!"

D-skupina (Nemecko, Austrália, Ghana, Srbsko):
Oliver Bierhoff (manažér nemeckej reprezentácie): "Sme šťastní, že nemáme v skupine Francúzsko alebo Portugalsko. Austrália, Srbsko a Ghana však rozhodne nebudú jednoduchými súpermi."

Joachim Löw (tréner nemeckej reprezentácie): "So žrebom sme pomerne spokojní, je to veľmi zaujímavá skupina. Proti Austrálii sme už raz otvárali svoje účinkovanie na turnaji, bolo to v roku 2005 na Pohári konfederácií FIFA a narobili nám nemalé problémy. Triumf v úvodnom zápase je nesmierne dôležitý, môže nám dodať sebavedomie do ďalšej fázy turnaja. Srbsko považujem za nesmierne náročného súpera najmä po technickej stránke. Dokázali to už v kvalifikácii, keď vo svojej skupine skončili pred Francúzskom. Ghana patrí k najsilnejším mužstvám z afrického kontinentu. Teraz máme pred sebou polroka na to, aby sme sa dokonale pripravili na náš úvodný zápas na turnaji. Hneď v osemfinále môžme naraziť na Angličanov. Páni! To by bol bez debaty skvelý zápas."

Pim Verbeek (tréner Austrálie): "Vieme, akým náročným súperom je Nemecko. Pre austrálskych hráčov je to však obrovská výzva, na ktorú sa už teraz všetci tešia. Vedeli sme, že dostaneme náročného súpera, ale na druhej strane to mohlo dopadnúť aj horšie. Všetci naši súperi v skupine si však zaslúžia rešpekt."

E-skupina (Holandsko, Japonsko, Kamerun, Dánsko):
Takeši Okaka (tréner Japonska): "Náš cieľ sa nezmenil. Chceme postúpiť až do semifinále. Súhlasím, že občas máme problém v útočnej fáze so strieľaním gólov, ale moji hráči sú už teraz extrémne motivovaní. Hrajú predsa o česť svojej rodnej krajiny."

Ivica Osim (bývalý tréner japonskej reprezentácie): "Čím väčšie očakávania, tým väčšie sklamania. Myslím si, že je v schopnostiach Japonska, aby prekvapilo na MS, ale na dosiahnutie vysnívaného skoku do semifinále budeme asi potrebovať trampolínu. Otázka znie, či Japonci vedia používať trampolínu."

G-skupina (Brazília, KĽDR, Pobrežie Slonoviny, Portugalsko):
Kaká (brazílsky reprezentačný stredopoliar): "Je to skupina smrti."

Cristiano Ronaldo (portugalský krídelník): "Je to nesmierne náročná skupina, ale to je jedno. Nemôžeme sa sťažovať. Nie som spokojný ani šťastný, ale taký je život."

H-skupina (Španielsko, Honduras, Čile, Švajčiarsko):
Vicente Del Bosque (tréner Španielska): "Nemôžeme sme sťažovať, ale ani byť prehnane šťastní. Každý zo súperov má svoju kvalitu. Rozmýšľať už teraz o súperoch vo vyraďovacej fáze sa mi zdá byť priskoro. Najprv musíme postúpiť zo skupiny."


Mládež

25.07.2020 13:21:02 Mládež

Výsledkový servis mládeze

Prinášame  výsledky prípravných zápasov žiackych družstiev v prípravnom období. Svoju prípravu začali ako prvý starší žiaci A U15. Následne sa ...

Mládež

23.06.2020 09:18:25 Mládež

Staň sa novou hviezdou FK Pohronie

Prípravky

21.06.2020 20:49:56 Prípravky

U10: Domáci triangel

21.06.2020 Umelá tráva v ZH 6+1 - súbežne na dve ihriská, každý s každým, dve kolá 1x25 min Ihrisko 1: ...

Prípravky

15.06.2020 13:38:26 Prípravky

U7: Na svojich prvých veľkých zápasoch

14.06.2020   V nedeľu sa naši najmenší futbalisti zúčastnili svojho prvého triangla. Pozvanie prijali od Spartaka Trnava. Na ihrisku v ...

Prípravky

19.04.2020 10:23:02 Prípravky

CHALLENGE Č. 3 pre prípravky FK Pohronie

CHALLENGE Č. 3 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše - trvanie do 02.05.2020  Spoločnosť COERVER ...

Prípravky

14.04.2020 14:13:43 Prípravky

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše   Cvičenie trénujem do dokonalosti   Po ...

Prípravky

04.04.2020 15:12:47 Prípravky

CHALLENGE Č. 1 pre prípravky FK Pohronie

POPRI INDIVIDUÁLNOM TRÉNINGOVOM PROGRAME PRE NAŠE PRÍPRAVKY U6 - U11 PRINÁŠAME:   CHALLENGE Č. 1 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - ...

Prípravky

07.03.2020 21:08:28 Prípravky

U10: Domáci kvalitne obsadený triangel nám nevyšiel podľa predstáv

07.03.2020 domáci triangel č. 3 Systém hry: 6+1, na jedno ihrisko, každý s každým, 1x25 min. Zúčastnené družstvá: FK Pohronie, ...