Slováci sú v skupine s majstrami sveta

obr: Slováci sú v skupine s majstrami sveta

V juhoafrickom Kapskom Meste vyžrebovali zloženie základných skupín na budúcoročných majstrovstvách sveta. Slovensko je v F-skupine spolu s Talianskom, Paraguajom a Novým Zélandom.

Súperom domácej Juhoafrickej republiky v otváracom zápase šampionátu bude Mexiko. Prvým súperom Anglicka budú Spojené štáty. Obhajcov z Apeninského polostrova preveria ako prví hráči Paraguaju.

Taliansko, Paraguaj a Nový Zéland! To sú súperi slovenskej futbalovej reprezentácie v základnej F-skupine futbalových majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike.

Slováci sú v skupine s majstrami sveta

V juhoafrickom Kapskom Meste vyžrebovali zloženie základných skupín na budúcoročných majstrovstvách sveta. Slovensko je v F-skupine spolu s Talianskom, Paraguajom a Novým Zélandom.

Súperom domácej Juhoafrickej republiky v otváracom zápase šampionátu bude Mexiko. Prvým súperom Anglicka budú Spojené štáty. Obhajcov z Apeninského polostrova preveria ako prví hráči Paraguaju.

Taliansko, Paraguaj a Nový Zéland! To sú súperi slovenskej futbalovej reprezentácie v základnej F-skupine futbalových majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike.


ms2010-490.jpg

O poradí v skupine postupne rozhoduje počet bodov, skóre a počet strelených gólov. Ak by ani tieto kritériá nerozhodli, bude rozhodujúci počet získaných bodov v zápasoch medzi nerozhodnými tímami, skóre z týchto zápasov, počet strelených gólov v týchto zápasoch a nakoniec los.

Ohlasy na žreb

Vladimír Weiss st. (hlavný tréner slovenskej reprezentácie): "Myslím si, že je to dobrá skupina. Sú tam aj ťažšie, no treba zostať pri zemi a predovšetkým dobre sa pripraviť. Taliani sú obrovskí favoriti, ostatné tímy sa pobijú o ďalšie postupové miesto. Ku koncu žrebovania som chcel práve túto skupinu. Sú to všetko ťažkí súperi, ale máme mužstvo na to, aby sme s nimi mohli hrať. Aj rozpis zápasov pre nás dopadol dobre - najskôr hráme s Novým Zélandom, potom s Paraguajom a s Talianskom až na záver. Každého súpera si musíme vážiť. Treba hrať s pokorou, ale aj potrebným sebavedomím."

Michal Hipp (asistent reprezentačného trénera SR): "Žrebovanie sa vyvíjalo postupne tak, ako som si v duchu prial, chcel som, aby sme dostali tú F-skupinu. Nakoniec to tak aj dopadlo. Je to papierovo jedna zo slabších skupín, ale my musíme zostať pri zemi. Prehnaný optimizmus nie je na mieste. Mužstvá, ktoré nám vyžrebovali, majú svoju kvalitu. Myslím si, že tam boli aj omnoho ťažšie možnosti. Jednoznačným favoritom na postup sú niekoľkonásobní majstri sveta Taliani. Juhoamerický súper Paraguaj vie byť tiež poriadne nepríjemný a Nový Zéland je pre mňa pomerne neznáme mužstvo. Osobne si myslím, že jeho štýl hry sa podobá ostrovnému, anglickému futbalu."

Martin Škrtel (stopér slovenskej reprezentácie a aktuálne najlepší futbalista SR): "Určite to nie je najľahšia skupina, ale na druhej strane sme mohli dostať aj horšiu. Najväčším favoritom je, samozrejme, Taliansko. Paraguaj predstavuje typickú juhoamerickú futbalovú školu, má tiež obrovskú silu. My s Novým Zélandom sme outsidermi tejto skupiny. Ani súboj proti N. Zélandu však nebude ľahký, lebo keď som ich videl hrať v baráži proti Bahrajnu, predviedli dobrý výkon. Nečaká nás nič jednoduché, ale opakujem, mohlo to dopadnúť aj horšie. Myslím si, že je lepšie, že začíname s Novým Zélandom. Ak sa nám podarí zvíťaziť, bude to veľmi dobrý vstup do šampionátu. Narastie nám sebavedomie a do ostatných súbojov sa nám pôjde ľahšie. Je dobré, že sa veľmi nenacestujeme. Vždy je lepšie, keď môže byť mužstvo stále v jednom hoteli. V tomto sme mali šťastie a verím, že sa to odzrkadlí aj v našich výkonoch na MS."

Miroslav Stoch (ofenzívny stredopoliar slovenskej reprezentácie): "Naša skupina je určite veľmi náročná, ale zaujímavá. Je pravda, že sme mohli dostať aj ťažšiu, takže z tohto pohľadu môžeme byť spokojní. Mužstvá ako Taliansko či Paraguaj majú svoju kvalitu. Nový Zéland nepoznám, nikdy som ho nevidel hrať. Táto skupina je priechodná a my urobíme všetko pre to, aby sme postúpili ďalej. To bude naším cieľom v Juhoafrickej republike. Favoritom skupiny sú jednoznačne Taliani, druhé postupové miesto by sme si mohli vybojovať my, ale v súboji s Paraguajom to bude nesmierne náročné."

Róbert Vittek (útočník slovenskej reprezentácie): "Určite je to jedna z tých prijateľnejších skupín. Jasným favoritom na postup je Taliansko, nepríjemným súperom je Paraguaj. Pevne verím, že pri šťastí, aké sme mali pri žrebe, sa nám podarí prekvapiť, aj keď všetky zápasy budú určite veľmi náročné. So žrebom som spokojný, je to skupina, v ktorej sa dá hrať."

Stanislav Šesták (ofenzívny stredopoliar slovenskej reprezentácie): "K televízii som sa dostal až vtedy, keď išli žrebovať nás. Pri pohľade na súperov, ktorých nám žreb prisúdil, môžeme byť spokojní. Samozrejme, Taliansko je top favorit, predsa bol v prvom koši. Podľa mňa aj Taliani sú zdolateľní, ak my proti ním podáme kvalitný výkon. Taliani na majstrovstvá do Juhoafrickej republiky postúpili až v poslednom zápase, ak by nedali gól, museli by hrať baráž. Pokúsime sa proti nim uspieť. Môžeme byť radi, že budeme hrať proti ďalšiemu kvalitnému európskemu mužstvu. Nový Zéland sme tiež už videli hrať, no Paraguaj je pre nás veľkou neznámou."

Ján Ďurica (stopér slovenskej reprezentácie): "So žrebom som maximálne spokojný. Myslím si, že máme reálnu šancu postúpiť do ďalšej fázy MS. Úvodný zápas odohráme proti Novému Zélandu, ktorý patrí k menej skúseným tímom, na svetovom šampionáte sa predstavil doteraz len raz. O jeho hráčoch nevieme veľa, ale určite je v našich silách zdolať ich. Paraguaj hrá podobným štýlom ako Čile, s nimi sme nedávno hrali, takže máme cennú skúsenosť. Bez šance nie sme ani v stretnutí proti Talianom. Bude to určite tvrdý oriešok, ale je to až náš záverečný duel v skupine. Uvidíme, ako sa to celé vyvinie."

Marek Hamšík (stredopoliar a kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie): "Som spokojný. So súpermi aj s poradím zápasov. Začíname s Novým Zélandom, ktorý je pre nás veľkou neznámou. Je to súper, na ktorého by sme mali mať. Paraguaj hrá podobným štýlom ako Čile, s ktorým sme sa teraz v novembri stretli v príprave. Je len dobre, že sme mali možnosť konfrontácie s juhoamerickým protivníkom. Taliani sú favoriti, ale hrať sa dá s každým. Pre mňa bude určite výhodou, že pôsobím práve v Taliansku a budem poznať každého jedného hráča zo ´squadry-azzurry´. Žreb som samozrejme pozeral naživo, tu v Taliansku to bola veľká udalosť. Keď som videl skompletizované prvé tri skupiny, želal som si práve tú s Talianskom, Paraguajom a Novým Zélandom. A vyšlo to."

Erik Jendrišek (útočník slovenskej reprezentácie): "Moja prvá reakcia na žreb bola veľmi pozitívna. V skupine máme pomerne hrateľných súperov, mohlo to dopadnúť omnoho horšie. Naša šanca na postup do ďalšej fázy MS je určite väčšia, ako keby sme boli v tej skupine, kde je Brazília a Pobrežie Slonoviny. Nedávna previerka s Čile nám prišla veľmi vhod, Paraguaj hrá podobným štýlom."

Martin Petráš (obranca slovenskej futbalovej reprezentácie): "Myslím si, že žreb dopadol celkom dobre. Ja som si v podstate prial Talianov, keďže hrám práve v tejto krajine. Je to pre mňa príjemný pocit, že ich budeme mať v skupine, bude to zaujímavá konfrontácia. Sú tam určite aj ťažšie skupiny, ktoré sme mohli dostať. Každý zápas na majstrovstvách sveta však bude veľmi náročný. Či už sa stretneme s Novým Zélandom alebo Paraguajom. Je dobré, že sme teraz hrali proti Čile, videli sme, aký vie byť juhoamerický futbal nepríjemný. Napriek tomu si však myslím, že je to hrateľná skupina, z ktorej máme šancu postúpiť."

Jozef Jankech (bývalý hlavný tréner A-mužstva SR): "Ja si myslím, že tento žreb nám prial. F-Skupina je také zoskupenie mužstiev, z ktorého by Slovensko mohlo ísť ďalej. Dokonca, ja pevne verím, že postúpime ďalej. A nebude rozhodujúce, či to bude z prvého alebo druhého miesta. Nový Zéland som tipoval. Z prvého koša som si myslel, že dostaneme Argentínu, ale Taliansko hrá podobný futbal ako Juhoameričania. Talianska liga je silná, ale reprezentácia je slabšia. Paraguaj nepoznám. O kvalite jeho reprezentácie v tejto chvíli nemôžem nič konkrétne povedať."

Jozef Adamec (bývalý hlavný tréner A-mužstva SR): "Ja si myslím, že táto skupina je pre nás prijateľná a uspokojivá. Máme šancu dosiahnuť na MS 2010 dobrý výsledok. Verím, že na šampionáte v JAR v konfrontácii s týmito súpermi môžeme niečo získať."

Ladislav Jurkemik (bývalý hlavný tréner A-mužstva SR): "Ja som v podstate trafil zloženie skupiny. Aj v televízii som tipoval, že dostaneme Taliansko, Nový Zéland a z tretieho koša som chcel Alžírsko, Kamerun alebo Pobrežie Slonoviny. Takže som rád, že som dvoch súperov uhádol. Pokiaľ ide o šance na postup, podľa mňa sú veľké. Výhodou určite je to, že prvý zápas hráme s Novým Zélandom. Keď s ním zvíťazíme, budeme mať tri body a z ďalších dvoch zápasov nám za istých okolností bude stačiť možno aj jeden bod. Navyše, ak by Paraguaj v úvodnom súboji našej skupiny zdolal Talianov, bolo by to celé veľmi zaujímavé. Všetci predsa predpokladáme, že Taliani, Paraguaj a aj my zdoláme Nový Zéland."

Jozef Vengloš (bývalý tréner československej a slovenskej futbalovej reprezentácie): "Myslím si, že mužstvo trénera Weissa má na to, aby z tejto skupiny postúpilo ďalej. Nový Zéland totiž nepredstavuje špičkovú hernú kvalitu. Paraguaj, hoci je to technicky zdatné mužstvo, je zdolateľným tímom. Verím, že Slovensko postúpi do ďalších

Ľubomír Moravčík (bývalý česko-slovenský a slovenský reprezentant): "Myslím si, že môžeme byť veľmi spokojní. Dostali sme dobrú skupinu. Samozrejme, hlavným favoritom našej F-skupiny je Taliansko, ale je dobré, že tam máme Nový Zéland. Ten by sme mali zdolať, a potom by sa o postupujúcom malo rozhodnúť medzi nami a Paraguajom. Preto som osobne rád, že sme sa dostali práve do takejto spoločnosti. Šancu na postup máme naozaj veľmi veľkú, len to nesmieme zakríknuť. Na každého súpera sa však treba dôkladne pripraviť a podceniť nesmieme ani Nový Zéland."

František Laurinec (prezident Slovenského futbalového zväzu): "Myslím si, že žreb nám tentoraz prial, dostali sme sa do veľmi dobrej skupiny. Aj keď v takejto spoločnosti kvalitných mužstiev si už ťažko môžete vybrať slabšieho súpera, my sa sťažovať nemôžeme. Musíme však zostať pri zemi a nesmieme žiadneho súpera podceniť. O kvalitách Talianov je zbytočné hovoriť, futbalistov Nového Zélandu a Paraguaja sme doteraz nemali šancu lepšie spoznať. Ale podľa mňa máme šancu postúpiť ďalej. Šťastie bolo tentoraz na našej strane."

Karol Csontó (hráčsky agent, zástupca väčšiny slovenských reprezentantov): "So žrebom som veľmi spokojný. Paraguaj má vynikajúce mužstvo na čele Cabaňasom v strede poľa a Valdezom z Dortmundu v útoku. Ďalší kanonier Santa Cruz momentálne nie je v top forme, čo by nám mohlo vyhovovať. Pre psychiku bude pre nás veľmi dôležitý najmä prvý duel s Novým Zélandom. Taliansko by sme po dvoch stretnutiach na MS už mali mať zmapované, navyše, najmä v základnej skupine na MS vedia pokaziť zápasy. Tešíme sa na nich. Ak vyhráme prvé dva duely, postúpime z 1. miesta."

Ohlasy médií z krajín súperov

La Gazzetta dello Sport (Tal.): "Šťastie nám pri žrebe prialo, dopadli sme dobre. Vyhli sme sa Pobrežiu Slonoviny či Portugalsku."

La Repubblica (Tal.): "Je to v poriadku a pozitívne. Na papieri nepochybne. Zložité, ale nie nemožné. Azda sa s diskrétnym pokojom môžeme pripravovať na ďalšie úlohy. Mali by sme sa totiž dočkať svižného vstupu do šampionátu. Naposledy sme hneď na úvod zakopli v roku 1974 v Nemecku. Kvalita je koncentrovaná v G-skupine, kde sa stretnú Kaká, Cristiano Ronaldo a Didier Drogba. Čo sa týka Slovenska, stretli sme sa s ním len raz a v roku 1998 sme ho zdolali 3:0. Možno už aj minimum skúsenosti proti tomuto súperovi sa dá vnímať ako signál, že si môžeme počínať dobre. Slovákov sa treba obávať azda najmä pre debutantský entuziazmus. Takticky komplexné mužstvo má vo svojom strede niekoľko individualít, za všetky stačí spomenúť neapolského záložníka Mareka Hamšíka."

Última Hora (Parag.): "Akceptovateľná skupina, hoci začíname proti úradujúcim majstrom sveta Talianom."

La Nación (Parag.): "Budeme síce čeliť obhajcom titulu Talianom, ale aj Novému Zélandu s jedinou účasťou na konte a úplnému nováčikovi Slovensku."

TVNZ (N. Zél.): "All Whites v jednej skupine s Talianmi. Okrem nich sa do našej skupiny dostali aj Paraguaj a Slovensko."

Radio New Zealand (N. Zél.): "Taliani sú favoritmi našej F-skupiny. Nastúpia ako obhajcovia trofeje a triumfovali aj pri jedinej predchádzajúcej účasti Nového Zélandu na šampionáte v roku 1982. Vtedy sme sa dostali do ´skupiny smrti´ proti Brazílii, Škótsku a Sovietskemu zväzu. Prehrali sme všetky tri zápasy. Najväčšiu šancu teraz budeme mať proti Slovensku, 34. v rebríčku krajín FIFA. Paraguaj figuruje na 30. pozícii.

NZPA (N. Zél.): "Začneme 15. júna v Rustenburgu proti Slovákom. Mohlo to byť aj horšie: vyhli sme sa súperom ako Pobrežie Slonoviny, Kamerun, Portugalsko či Francúzsko. Všetky zápasy absolvujeme vysoko nad morom. Talianov sme v júni počas ich prípravy na Pohár konfederácií dotlačili k divokému výsledku 4:3 z pohľadu favorita, v polčase sme dokonca viedli."

 


Mládež

25.07.2020 13:21:02 Mládež

Výsledkový servis mládeze

Prinášame  výsledky prípravných zápasov žiackych družstiev v prípravnom období. Svoju prípravu začali ako prvý starší žiaci A U15. Následne sa ...

Mládež

23.06.2020 09:18:25 Mládež

Staň sa novou hviezdou FK Pohronie

Prípravky

21.06.2020 20:49:56 Prípravky

U10: Domáci triangel

21.06.2020 Umelá tráva v ZH 6+1 - súbežne na dve ihriská, každý s každým, dve kolá 1x25 min Ihrisko 1: ...

Prípravky

15.06.2020 13:38:26 Prípravky

U7: Na svojich prvých veľkých zápasoch

14.06.2020   V nedeľu sa naši najmenší futbalisti zúčastnili svojho prvého triangla. Pozvanie prijali od Spartaka Trnava. Na ihrisku v ...

Prípravky

19.04.2020 10:23:02 Prípravky

CHALLENGE Č. 3 pre prípravky FK Pohronie

CHALLENGE Č. 3 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše - trvanie do 02.05.2020  Spoločnosť COERVER ...

Prípravky

14.04.2020 14:13:43 Prípravky

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše   Cvičenie trénujem do dokonalosti   Po ...

Prípravky

04.04.2020 15:12:47 Prípravky

CHALLENGE Č. 1 pre prípravky FK Pohronie

POPRI INDIVIDUÁLNOM TRÉNINGOVOM PROGRAME PRE NAŠE PRÍPRAVKY U6 - U11 PRINÁŠAME:   CHALLENGE Č. 1 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - ...

Prípravky

07.03.2020 21:08:28 Prípravky

U10: Domáci kvalitne obsadený triangel nám nevyšiel podľa predstáv

07.03.2020 domáci triangel č. 3 Systém hry: 6+1, na jedno ihrisko, každý s každým, 1x25 min. Zúčastnené družstvá: FK Pohronie, ...