U10 - Dočkali sme sa - 1.miesto v Močenku

obr: U10 - Dočkali sme sa - 1.miesto v Močenku

Víkendové turnaje nám priniesli to na čo sme čakali dva roky.  V Močenku sme sa dočkali a zaslúžene sme vyhrali.

Martin /07.02.2015/

Dňa 07.02.2015 sme sa zúčastnili halového turnaja v Martine na FOMAT CUP 2015 U10.

Priebeh turnaja:

Na prvý zápas sme nastúpili proti domácemu FOMATU Martin Biely. Na začiatku sme si vytvorili sľubné šance na skórovanie, ale nedokázali sme sa presadiť a tak sme pykali po brejku sme prehrávali 0-1. Gól nás nezlomil a podarilo sa nám vyrovnať 1-1. V ďalšom priebehu už sme nič nevymysleli. Remíza 1-1.

Druhý zápas nás čakala MFK Dubnica nad Váhom. Veľmi vyrovnané stretnutie. My ani Dubnica sme si vážnejšiu šancu nevytvorili až na záver, kde z vážnejšej šanci bolo 0-1 a na konci asi 10 sekúnd 0-2. Posledný gól nás mrzel asi najviac viď ďalší priebeh.

Tretí zápas FK Dukla Banská Bystrica. Zas vyrovnané stretnutie s náznakom sľubných šancí, ktoré zostali nepremenené a tak remíza 0-0.

A tak nás čakal posledný zápas v skupine. Po priebehu turnaja sme vedeli, že musíme vyhrať o dva góly, aby sme sa prebojovali do finálovej skupiny o 1-6 miesto. Čakal nás dobre vyspelý a technický súper FC Baník Horná Nitra. Začali sme asi veľmi motivovaní, lebo začiatok bol pre nás trápenie. Postupne sme sa zobudili a posledných 5 minút sme súpera tlačili a podarilo sa nám dať úvodný gól 1-0. Po snahe vsietiť druhý gól, nám šťastena nepriala a tak nám zostali len oči pre plač. Potrebovali sme streliť dva góly, alebo nedostať s Dubnicou posledný gól 10 sekúnd pred koncom, lebo práve tieto aspekty rozhodli o postupe do skupiny o umiestnenie o 1-6 miesto. V skupine sme spolu s Fomatom a Duklou mali bodov päť a neaktívne skóre -1 gól čo rozhodlo.

A tak sme sa ocitli v skupine o 7-10 miesto. Čakali nás ešte dva zápasy proti FŠMH Banskej Bystrici a FOMATU Martin Modrí.

Zo skupiny sme si aspoň preniesli výhru proti Baníku a tak nás čakal zápas proti FŠMH Banskej Bystrici. Vyrovnaný zápas s množstvom šancí na oboch stranách, ale zas nepremenenými a tak skončila remíza 0-0.

Posledný zápas turnaja proti FOMATU Martin Modrí sme podľahli 0-1. Konečné resumé 8.miesto.

Na záver .........odohrali sme solídny turnaj, kde chalani podali veľmi vyrovnané zápasy. Škoda nepremenených šancí, ktoré nás pripravili o lepšie umiestnenie, ale aj taký je futbal.

Výsledky jednotlivých zápasov:

Skupina A Výsledok Góly
FK POHRONIE -  FOMAT MARTIN "B" 1:1 Dovčík
FK POHRONIE -  MFK DUBNICA N/ VÁHOM 0:2  
FK POHRONIE -  FK DUKLA B.BYSTRICA 0:0  
FK POHRONIE -  FC BANÍK HORNÁ NITRA 1:0 Jakab
Skupina 7-10. miesto Výsledok Góly
FK POHRONIE -  FŠMH B.BYSTRICA 0:0  
FK POHRONIE -  FOMAT MARTIN "M" 0:1  

Zostava :

Jakab, Vendlek  - Dovčík, Dovec, Škultéty, Chudovský, Obertáš, Pacalaj, Boháč, Bartošík, Pilnik, Slašťan

Konečné umiestnenie:

Poradie Klub
1. MFK RUŽOMBEROK
2. FC PETRŽALKA
3. FC VRÚTKY
4. MFK DUBNICA N/ VÁHOM
5. FK DUKLA B.BYSTRICA
6. FOMAT MARTIN "B"
7. FOMAT MARTIN "M"
8. FK POHRONIE
9. FC BANÍK H.NITRA
10. FŠMH B.BYSTRICA

Močenok /08.02.2015/

Na druhý deň 08.02.2015 sme cestovali na turnaj do Močenku. V príjemnom prostredí sa odohral veľmi kvalitný a zaujímavý turnaj, veď sa ho zúčastnili aj včerajší dvaja súperi z Martina, ktorí skončili na druhom a treťom mieste a to FC Petržalka a FC Vrútky.

Priebeh turnaja:

Na prvý zápas sme nastúpili proti kvalitnému súperovi z Nitry "B". Od začiatku sme hrali veľmi dobre a zaslúžene sme v piatej minúte vyhrávali 2-0. Do konca zápasu sme diktovali tempo hry a k tomu vzadu nás dobre podržal brankár Ján Jakab. V ďalšom priebehu sme zahodili množstvo šancí, ktoré sme nedokázali premeniť a tak sme vyhrali zaslúžene 2-0.

Druhý zápas proti Spartaku Bánovce neznámemu súperovi. Súpera sme vlastne k ničomu vážnejšiemu nepustili, len šance, ktoré sme si vytvorili a zbrklo zahadzovali, nám nič nepriniesli. Skončila prekvapujúca remíza 0-0.

Čakal nás tretí zápas proti aj o niečo starším chlapcom z FK Svätý Júr. Súpera sme predčili, k ničomu sme ho nepustili a zaslúžene vyhrali 2-0.

Posledný zápas v skupine FC Petržalka, ktorá išla na turnaji bez prehry. Veľmi emotívne stretnutie na oboch stranách. Hneď v úvode sme sa ujali vedenia 1-0. Šance sa prelievali na oboch stranách. Blížil sa záver zápasu a napätie sa stupňovalo. Súper nás zatlačil a podarilo sa mu vyrovnať na 1-1. Išlo totiž o prvenstvo v skupine a prijateľnejší súper vo vyraďovacích fázach. Posledných 30 sekúnd do konca zbytočný roh, faul a jedenástka 1-2 a koniec. V tomto momente psychická nervozita všetkých chalanov. Krivda na rozhodcu v takom mladom veku. Všetci do šatne, predslov ,,ak budeme podávať takéto výkony, nič nás nepoloží, tobôž nie Petržalka!!.“ Veď sme išli do štvrťfinále a čakal nás kvalitný, domáci tým ŠK Močenok. Po dohovore sa chalani ukľudnili.

Štvrťfinále proti domácim ŠK Močenku ako z partesu. Bolo tam nasadenie, bojovnosť, chcenie a radosť všetkých, ktorí chceli niečo spraviť a postúpiť ďalej. Domácich sme nepustili skoro do žiadnej vyloženej šanci a tak sme zaslúžene vyhrali 3-0. Postup do semifinále, kde nám šťastena prihrala FK Svätý Júr, ktorý prekvapivo porazil FC Nitru "M" 2-1. Chalani po zistení aký súper nás čaká už mysleli na finále, ale čo spraví podcenenie. Dôležité bolo sa sústrediť a nepodceniť.!!

Semifinále FK Svätý Júr. Začiatok bol taký ani tak - ani tak, nakoniec sme sa ujali vedenia 1-0. Potom začala nervozita a súper sa začal predierať dopredu, čo v závere využil na vyrovnávajúci gól 1-1. Stretnutie skončilo a začali pokutové kopy. Lotéria, ale v bráne stála opora, penalty vychytal a vyhrali sme na pokutové kopy 2-1.

Do finále sa prebojovali cez FC Petržalku Nitrančania z našej skupiny, čo sme ich porazili 2-0. Ako býva zvykom tak druhý zápas proti tomu istému súperovi býva ťažší.

Finále proti FC Nitra "B" sme začali fantasticky, už v tretej minúte bolo 2-0. Ďalší priebeh ktorý sme predviedli bol excelentný!!. Nitru sme k ničomu nepúšťali. Vytvárali sme si čisté 100% gólové šance, ktoré mali skončiť gólom, ale neskončili. A tak sme sa prehupli do druhej polovice zápasu. Nitrančania sa snažili znížiť, čo sa im aj podarilo 2-1. Lenže chalani sa snažili až do konca zápasu a konečné resumé 1.miesto - dočkali sme sa.!!

Za najlepšieho brankára sa stal zaslúžene náš brankár Ján Jakab.

Na záver ........ veľmi vyrovnaný a kvalitný turnaj s množstvom emotívnych zážitkov, ako pre chalanov, tak  aj rodičov. Chalani ĎAKUJEM, hrali ste srdcom za FK Pohronie.

Skupina Výsledok Góly
FK POHRONIE - FC NITRA "B" 2:0 Pacalaj-2
FK POHRONIE - SPARTAK BÁNOVCE N/ B 0:0  
FK POHRONIE - FK SVÄTÝ JÚR 2:0 Bartošík, Dovec
FK POHRONIE - FC PETRŽALKA 1:2 Pilnik
Štvťfinále Výsledok Góly
FK POHRONIE -  ŠK MOČENOK 3:0 Dovčík, Pacalaj, Dovec
Semifinále Výsledok Góly
FK POHRONIE -  FK SVÄTÝ JÚR 1:1 pk 2-1 Bartošík
Finále Výsledok Góly
FK POHRONIE -  FC NITRA "B" 2:1 Dovčík-2

Zostava :

Jakab - Dovčík, Roček, Dovec, Škultéty, Chudovský, Obertáš, Pacalaj, Boháč, Bartošík, Pilnik, Slašťan

Konečné umiestnenie:

Poradie Klub
1. FK POHRONIE
2. FC NITRA "B"
3. FC PETRŽALKA
4. FK SVÄTÝ JÚR
5. FC NITRA "M"
6. FC VRÚTKY
7. ŠK MOČENOK
8. SPARTAK MYJAVA
9. PARTIZÁNSKE
10. SPARTAK BÁNOVCE N/ B.

VP,NV


Mládež

25.07.2020 13:21:02 Mládež

Výsledkový servis mládeze

Prinášame  výsledky prípravných zápasov žiackych družstiev v prípravnom období. Svoju prípravu začali ako prvý starší žiaci A U15. Následne sa ...

Mládež

23.06.2020 09:18:25 Mládež

Staň sa novou hviezdou FK Pohronie

Prípravky

21.06.2020 20:49:56 Prípravky

U10: Domáci triangel

21.06.2020 Umelá tráva v ZH 6+1 - súbežne na dve ihriská, každý s každým, dve kolá 1x25 min Ihrisko 1: ...

Prípravky

15.06.2020 13:38:26 Prípravky

U7: Na svojich prvých veľkých zápasoch

14.06.2020   V nedeľu sa naši najmenší futbalisti zúčastnili svojho prvého triangla. Pozvanie prijali od Spartaka Trnava. Na ihrisku v ...

Prípravky

19.04.2020 10:23:02 Prípravky

CHALLENGE Č. 3 pre prípravky FK Pohronie

CHALLENGE Č. 3 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše - trvanie do 02.05.2020  Spoločnosť COERVER ...

Prípravky

14.04.2020 14:13:43 Prípravky

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše   Cvičenie trénujem do dokonalosti   Po ...

Prípravky

04.04.2020 15:12:47 Prípravky

CHALLENGE Č. 1 pre prípravky FK Pohronie

POPRI INDIVIDUÁLNOM TRÉNINGOVOM PROGRAME PRE NAŠE PRÍPRAVKY U6 - U11 PRINÁŠAME:   CHALLENGE Č. 1 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - ...

Prípravky

07.03.2020 21:08:28 Prípravky

U10: Domáci kvalitne obsadený triangel nám nevyšiel podľa predstáv

07.03.2020 domáci triangel č. 3 Systém hry: 6+1, na jedno ihrisko, každý s každým, 1x25 min. Zúčastnené družstvá: FK Pohronie, ...