U11: Minisuperliga v Karlovke

obr: U11: Minisuperliga v Karlovke

V sobotu 20.2. sme cestovali do Bratislavskej Karlovej Vsi na minisuperligu. V náročnom miniturnaji sme ukázali svoj veľký progres.

Miniturnaja sa zúčastnili tímy FKM Karlova Ves, Spartak Trnava a naši chalani. Každý tím mal dve družstvá, ktoré hrali súčastne na dvoch ihriskách. Jeden zápas trval 30 minút, čo zabezpečovalo veľkú minutáž v krátkom čase pre všetkých hráčov. Náš tím sme rozdelili do dvoch vyrovnaných družstiev, v ktorých sa objavili aj hráči z U10.

Od začiatku sme vedeli, že nastupujeme proti kvalitným tímom, ktorý nás dostatočne preveria. Naši hráči odohrali s výnimkou jedného zápasu kvalitné zápasy vo vysokom tempe počas celých 30 minút v každom zápase. Ukázali svoj potenciál a zároveň veľký progres za krátke obdobie. S predvedenou hrou ako aj prístupom k jednotlivým hráčskym úlohám môžeme vyjadriť spokojnosť. Hráči hrali odvážne a zodpovedne. Verili si v hre jedna na jedna. Aj keď im to nie vždy vyšlo pokúšali sa o to aj naďalej k čomu sme ich nabádali. Bonusom za predvedenú hru boli výsledky.

Bola to výborná skúsenosť pre našich hráčov, v ktorej mali možnosť si vyskúšať, že keď dajú do zápasu všetko sústredenie, odvahu a odhodlanie, dokážu hrať vyrovnanú partiu aj s kvalitnejšími súpermi.

Zostava A: Vendlek - Dovčík, Suchý, Solga, Varecha, Pacalaj, Bartošík, Kapusta, Ťahúň
Zostava B: Hromádka - Jakab, Dovec, Boháč, Škultéty, Arvay, Obertáš, Slašťan, Roček

Výsledky zápasov

FK POHRONIE A vs. Spartak Trnava A 0:2

V úvodnom zápase sme boli v prvých minútach proti kvalitnému súperovi trochu utiahnutý. S pribúdajucími minútami sme získavali viac sebavedomia. Zodpovedne sme plnili svoje povinnosti na jednotlivých postoch v defenzíve i ofenzíve. Vyššia kvalita súpera sa prejavila v 19. a 24. minúte kedy sa im podarilo po vydarených kombináciach skórovať. Naši hráči však do konca zápasu hrali veľmi dobre a vo väčšine zápasu boli Spartaku vyrovnaným súperom.

FK POHRONIE B vs. Spartak Trnava B 5:2 (g: Obertáš 3x, Škultéty, Jakab, a: Roček, Arvay, Slašťan, Jakab)

Hoci sme inkasovali v úvode, hráčov to nezaskočilo. Vystupňovali tempo a po pekných priamočiarych kombináciách postupne zvyšovali svoj náskok a nakoniec zaslúžene zvíťazili. Súpera sme predčili v bojovnosti a efektivite zakončenia hlavne v druhej polovici zápasu.

FK POHRONIE A vs. FKM Karlova Ves A 1:3 (g: Kapusta)

Vo vyrovnanom zápase sme inkasovali už v úvode avšak na tempe to len pridalo. Hral sa obojstranne rýchly futbal s kvalitnou individuálnou prácou na lopte. Útoky sa prelievali zo strany na stranu. V strednej časti zápasu sme na chvíľu poľavili a nedostupovali sme dostatočne tesne k súperovi výsledkom čoho bol gól domácich na 2:0. Po tomto góle naši hráči vystupňovali tempo a po strele Kapustu znížili na 1:2. V záverečnom úsilí o vyrovnanie sme inkasovali. Opäť to bol kvalitný výkon vo vysokom tempe.

FK POHRONIE B vs. FKM Karlova Ves B 7:3 (g: Slašťan 2x, Roček 2x, Jakab, Boháč, Obertáš, a: Jakab 2x, Boháč 2x, Škultéty, Obertáš)

Až do 20. minúty to bol vyrovnaný zápas (stav 3:3), v ktorom sa presadzovali striedavo obe družstvá. Víťazstvo sme na svoju stranu pritiahli v poslednej desaťminútovke štyrmi gólmi po zvýšenom dôraze a spresnení hry smerom do ofenzívy.

FK POHRONIE A vs. Spartak Trnava B 6:2 (g: Ťahúň 2x, Varecha, Solga, Bartošík, Suchý, a: Solga, Suchý)

Od prvých minút sme súpera zatlačili vysokým napádaním pred ich vlastnú bránu. Získavali sme množstvo odrazených lôpt a po tlaku sa nám podarilo skórovať Varechom. V tomto zápase sme boli dôraznejší, dobre sme napádali a po zisku lopty sme dobre kombinovali. Vytvárali sme si veľa príležitostí, z ktorých sme 6 premenili. V defenzíve sme vďaka kvalitnej činnosti celého družstva súpera nepúšťali do vyložených príležitostí.

FK POHRONIE B vs. Spartak Trnava A 0:8

Do zápasu sme nevstúpili dobre. Súper nás od prvých minút zatlačil a po štyroch rýchlych góloch sme sa nedokázali skoncentrovať. Otvárali sme priestory, ktoré s chuťou hrajúci spartakovci využili a ukázali svoju kvalitu.

FK POHRONIE A vs. FKM Karlova Ves B 2:3 (g: Solga, Kapusta, a: ...)

Aj posledný zápas mal vysoké parametre napriek únave hráčov. Kvalitnou prechodovou fázou sme si vytvárali dobré príležitosti na skórovanie, s ktorých sme však gól nestrelili. Domácim sa naopak podarilo po peknej kombinácii skórovať. Stále sme pokračovali v našom hernom prejave a podarilo sa nám aj vďaka zvýšenej bojovnosti otočiť skóre na našu stranu po góloch Solgu a Kapustu. V záverečných minútach nám domáci udelili lekciu z efektivity keď víťazný gól strelili 5 sekúnd pred koncom. Bol to opäť kvalitný zápas z oboch strán a naši hráči ukázali vysokú kvalitu až do posledných minút.

FK POHRONIE B vs. FKM Karlova Ves A 2:1 (g: Škultéty, Boháč, a: Boháč)

Posledný zápas B tímu bol vyrovnaný až do konca. Na hráčoch už bolo cítiť únavu z náročných duelov. Výsledkovo sme zápas priklonili na svoju stranu v deviatej a desiatej minúte. Domácim sa podarilo znížiť v 22. minúte.

Hráči svojou hrou potešili nielen svojich fandiacich rodičov, ale najmä trénerov a sebe ukázali cestu, ktorou sa chceme uberať. Okrem hráčov U11, sa veľmi dobre ukázali hráči z našej kvalitne pracujúcej U10 - Suchý, Kapusta a Arvay, ktorý doplnili náš káder a ukázali svoju kvalitu.

Aj keď sa niektorí hráči nevyhli slabším chvíľkam, ostatní im v tom čase pomohli zvýšenou bojovnosťou. Veríme, že latku, ktorú si týmto výkonom nastavili nebudú podliezať, ale práve naopak.

 


Mládež

25.07.2020 13:21:02 Mládež

Výsledkový servis mládeze

Prinášame  výsledky prípravných zápasov žiackych družstiev v prípravnom období. Svoju prípravu začali ako prvý starší žiaci A U15. Následne sa ...

Mládež

23.06.2020 09:18:25 Mládež

Staň sa novou hviezdou FK Pohronie

Prípravky

21.06.2020 20:49:56 Prípravky

U10: Domáci triangel

21.06.2020 Umelá tráva v ZH 6+1 - súbežne na dve ihriská, každý s každým, dve kolá 1x25 min Ihrisko 1: ...

Prípravky

15.06.2020 13:38:26 Prípravky

U7: Na svojich prvých veľkých zápasoch

14.06.2020   V nedeľu sa naši najmenší futbalisti zúčastnili svojho prvého triangla. Pozvanie prijali od Spartaka Trnava. Na ihrisku v ...

Prípravky

19.04.2020 10:23:02 Prípravky

CHALLENGE Č. 3 pre prípravky FK Pohronie

CHALLENGE Č. 3 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše - trvanie do 02.05.2020  Spoločnosť COERVER ...

Prípravky

14.04.2020 14:13:43 Prípravky

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše   Cvičenie trénujem do dokonalosti   Po ...

Prípravky

04.04.2020 15:12:47 Prípravky

CHALLENGE Č. 1 pre prípravky FK Pohronie

POPRI INDIVIDUÁLNOM TRÉNINGOVOM PROGRAME PRE NAŠE PRÍPRAVKY U6 - U11 PRINÁŠAME:   CHALLENGE Č. 1 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - ...

Prípravky

07.03.2020 21:08:28 Prípravky

U10: Domáci kvalitne obsadený triangel nám nevyšiel podľa predstáv

07.03.2020 domáci triangel č. 3 Systém hry: 6+1, na jedno ihrisko, každý s každým, 1x25 min. Zúčastnené družstvá: FK Pohronie, ...