U11: Nevydarený turnaj v Martine

obr: U11: Nevydarený turnaj v Martine

V nedeľu 6.3.2016 sme sa zúčastnili halového turnaja v Martine. V zaujímavej konkurencii tímov sme chceli uspieť a potvrdiť tak svoju rastúcu výkonnosť v ostatnom období.

Turnaja sa zúčastnilo 10 tímov. Hralo sa v dvoch skupínách každý s každým a neskôr zápasy o umiestnenie. Na hádzanárskom ihrisku sa hralo v počte 4+1, 15 minút.

Jednotlivé zápasy a neskôr aj naše celkové umiestnenie sú pre nás miernym sklamaním. Počas celého turnaja sme nedokázali v sebe nájsť dostatok odvahy a sily dotiahnuť dobre rozohraté zápasy do úspešného konca. Hoci sme neinkasovali veľa gólov (6), všetky boli potrestaním našich individuálnych chýb. My sme naopak súpera za jeho chyby trestať tak efektívne nedokázali a aj dobre pripravené príležitosti sme trestuhodne zahadzovali.

Tento turnaj nám aj vďaka umiestneniu odkryl veľa vecí, ktoré by sme prehliadli ak by sme skončili lepšie. Preto to hodnotím ako dôležitú lekciu, ktorá nás musí posunúť do kvalitnejšej a detailnejšej práce v tréningovom procese, koncentrovanejšiemu a zodpovednejšiemu prístupu v tréningoch, ale aj mentálnej príprave na individuálny výkon v zápase, či turnaji.

Zostava: Vendlek - Dovec, Dovčík, Jakab, Škultéty, Boháč, Solga, Bartošík, Slašťan

Umiestnenie:  10.miesto

Výsledky:

FK POHRONIE vs. Púchov 0:1

Súper bol počas celého zápasu silnejší na lopte, ktorú nám len málokedy požičal. Po inkasovanom góle sme sa trochu prebrali a vytvorili sme si po peknej kombinácií výbornú príležitosť, z ktorej sme však nastrelili len žrď súperovej brány. Konštrukciu brány trafil v zápätí dvakrát aj náš súper a tak sa skóre už nezmenilo.

FK POHRONIE vs. Petržalka 0:1

V úvode sme sa nepresnou rozohrávkou nechali hlboko zatlačiť. Z tlaku sme inkasovali gól tradične po našej individuálnej chybe. Priebeh sa neskôr vyrovnal a súpera sme v druhej polovici zatlačili avšak chýbal nám kľud pri práci s loptou, čo nás stálo rozhodujúce stotiny pri dôležitých riešeniach.

FK POHRONIE vs. D. Kubín 1:1 (g: Boháč)

Do zápasu sme vstúpili aktívne. Boli sme pohyblivejší ako v predchádzajúcich zápasoch, čím sa nám otváral priestor na kombinácie. Ujali sme sa vedenia v zápase gólom Boháča. Našou chybou v rozohrávke sme opäť prišli o vedenie o minútu neskôr. Stratili sme vieru vo svoje schopnosti a súper nás dostal pod tlak, ktorý sme aj zo šťastím dokázali ustáť.

FK POHRONIE vs. Vrútky 1:2 (g: Jakab)

Do zápasu sme vstúpili s veľkým odhodlaním. Od úvodných sekúnd sme diktovali tempo hry. Boli sme agresívnejší v napádaní, dobre sme kombinovali a držali súpera ďaleko od našej brány. Vedenia v zápase sme sa ujali po individuálnej akcii Jakaba. V tlaku sme tentokrát pokračovali a vytvárali sme si hernú prevahu. Strata lopty na vlastnej polovici nás opäť stále vedenie. V záverečnej minúte sme kopali priamy kop od polovice. Po závare pre súperovou bránou odkopnutú loptu smerom na našu bránu dôraznejšie sledoval súperov hráč a po zrážke nášho brankára s obrancom strelil víťazný gól 10 sekúnd pred koncom zápasu.

Zápas o 9. miesto

FK POHRONIE vs. Lučenec 1:2 PK (g: Slašťan, a: Dovčík - Jakab (PK))

Dobre rozohratý zápas sme opäť nedotiahli do úspešného konca. Po našom vedení to vyzeralo, že sa bojíme vyhrať. Hrali sme síce aktívne a boli sme lepším tímom avšak v dôležitých momentoch sme sa zle rozhodovali, vďaka čomu sme svoj náskok nezvýšili. Náš súper vyrovnal a nasledovala lotéria v podobe pokutových kopov, ktorú sme prehrali a ukončili tak naše pôsobenie na turnaji na konečnom 10. mieste.

 

Od zápasu k zápasu sa naša hra zlepšovala. Nedostatky z predchádzajúceho zápasu sme v tom ďalšom dokázali zlepšiť. Naši hráči to nevzdali ani po nevydarených zápasoch. Avšak malé detaili nás v konečnom dôsledku pripravili o pocit z dobre vykonanej práce.

Celkové umiestnenie nie je hanbou ani tragédiou pretože herne sme patrili určite vyššie. Avšak pri lepšom umiestnení by sme sa mohli uspokojiť a mávnuť rukou nad vecami, ktoré neboli úplne podľa našich predstáv a ktoré by výsledok zakryl. Takto máme veľmi dobrú príležitosť poukázať na nedostatky, na ktorých musíme ďalej intenzívne pracovať.

Hráčom ďakujem za bojovnosť a snahu a chuť sa zlepšovať a hlavne im prajem veľa zdravého nabudenia do ďalšej práce, ktorá musí byť detailnejšia, koncentrovanejšia a kvalitnejšia.


Mládež

25.07.2020 13:21:02 Mládež

Výsledkový servis mládeze

Prinášame  výsledky prípravných zápasov žiackych družstiev v prípravnom období. Svoju prípravu začali ako prvý starší žiaci A U15. Následne sa ...

Mládež

23.06.2020 09:18:25 Mládež

Staň sa novou hviezdou FK Pohronie

Prípravky

21.06.2020 20:49:56 Prípravky

U10: Domáci triangel

21.06.2020 Umelá tráva v ZH 6+1 - súbežne na dve ihriská, každý s každým, dve kolá 1x25 min Ihrisko 1: ...

Prípravky

15.06.2020 13:38:26 Prípravky

U7: Na svojich prvých veľkých zápasoch

14.06.2020   V nedeľu sa naši najmenší futbalisti zúčastnili svojho prvého triangla. Pozvanie prijali od Spartaka Trnava. Na ihrisku v ...

Prípravky

19.04.2020 10:23:02 Prípravky

CHALLENGE Č. 3 pre prípravky FK Pohronie

CHALLENGE Č. 3 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše - trvanie do 02.05.2020  Spoločnosť COERVER ...

Prípravky

14.04.2020 14:13:43 Prípravky

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše   Cvičenie trénujem do dokonalosti   Po ...

Prípravky

04.04.2020 15:12:47 Prípravky

CHALLENGE Č. 1 pre prípravky FK Pohronie

POPRI INDIVIDUÁLNOM TRÉNINGOVOM PROGRAME PRE NAŠE PRÍPRAVKY U6 - U11 PRINÁŠAME:   CHALLENGE Č. 1 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - ...

Prípravky

07.03.2020 21:08:28 Prípravky

U10: Domáci kvalitne obsadený triangel nám nevyšiel podľa predstáv

07.03.2020 domáci triangel č. 3 Systém hry: 6+1, na jedno ihrisko, každý s každým, 1x25 min. Zúčastnené družstvá: FK Pohronie, ...