U11: Záverečný turnaj sezóny v Korni

obr: U11: Záverečný turnaj sezóny v Korni

Na záver sezóny sme absolvovali turnaj v krytej futbalovej hale v Korni za účasti 21 tímov z Čiech a Slovenska. Odohrali sme 8 zápasov a o celkovom umiestnení rozhodli detaili.

Do turnaja sme vstúpili dvomi výsledkovo aj herne dobrými výkonmi. Po tom prišlo veľké zaváhanie, z ktorého sme sa v ďalších zápasoch dokázali postupne dostať. S výnimkou tohto jediného zápasu proti Frýdku Místku sme neboli v žiadnom zo zápasov slabším tímom.

O celkovom umiestnení rozhodli detaili, ktoré nás odsunuli na zadné priečky. Dôležitejšie ako umiestnenie je fakt, že sme odohrali vyrovnané zápasy s tímami, s ktorými sme ešte pred nedávnom vysoko prehrávali a že priestor dostalo všetkých 15 hráčov.

Na spomínaných detailoch musíme intenzívne popracovať v tréningovom procese a hlavne ísť ďalej trpezlivo za svojim cieľom.

Veľká vďaka patrí rodičom za vytvorenie vhodných podmienok na absolvovanie takéhoto turnaja vo forme príjemného ubytovania neďaleko športovej hali, zabezpečenie dopravy a fanúšikovského zázemia. Počas celého turnaja, aj keď sa nám nedarilo, sme cítili ich podporu.

rascon.png V mene celého tímu patrí poďakovanie nášmu partnerovi firme RASCON, s.r.o. za finančný príspevok na štartovné.

www.rascon.sk

www.upstart.sk

 

Systém turnaja

21 zúčastnených tímov rozdelených do troch skupín po 7. V skupine sa hralo systémom každý s každým 1 x 13 minút. Podľa umiestnenia v skupine sa hrali zápasy o umiestnenie.

 

Zápasy v skupine:

FK POHRONIE - FAMT Prešov 2:2 (g: Bartošík, Slašťan / a: Dovčík)

Do zápasu sme vstúpili nebojácne a aktívne z čoho pramenili aj dva rýchel góly v súperovej sieti. O sľubný náskok sme však prišli v priebehu jedinej minúty. Do konca zápasu to bol vyrovnaný zápas, v ktorom ani jeden z tímov nedokázali pritiahnuť víťazstvo na svoju stranu.

FK POHRONIE - Dúbravka 4:0 (g: Bartošík, Solga 3x / a: Pacalaj, Dovčík 3x)

Od začiatku do konca sme boli dominantní. Dobre a rýchlo sme kombinovali a súpera k ničomu nepustili. Zaslúžene sme zvíťazili.

FK POHRONIE - Frýdek Místek 0:5

Zápas sme od začiatku nezvládli. Po prvom góle v našej sieti sme úplne stratili sebavedomie a vieru vo svoje schopnosti. Kopili sme chybu za chybou, čo súper ľahko využil na strielanie gólov.

FK POHRONIE - DAC D. Streda 0:1

Hráči sa snažili rýchlo zodvihnúť hlavy po nevydarenom zápase. Čo sa nám aj darilo. S kvalitným súperom sa nám podarilo odohrať vyrovnaný a kvalitný zápas, v ktorom rozhodlo jediné zaváhanie z našej strany, ktoré súper potrestal. V závere sme súpera pritlačili avšak skórovať sa nám nepodarilo.

FK POHRONIE - P. Bystrica 1:1 (g: Bartošík)

V zápase sme boli síce aktívnejší a dobre kombinovali, chýbal nám však okamih prekvapenia. Našim kombináciam chýbala rýchlosť a jednoduchosť v koncovke. Súper využil jednu z dvoch príležitostí. Výsledok tohto zápasu nás v konečnom súčte posunul v záverečnej tabuľke z 3. miesta na 6. miesto v skupine. Od piateho miesta nás dokonca delil jediný strelený gól práve v prospech P. Bystrice.

FK POHRONIE - MFK Skalica 0:1

Záverečný zápas skupiny mal dobré tempo aj kvalitu. Útoky sa striedali zo strany na stranu. Inkasovali sme po individuálnej chybe pri zakladaní útoku. V závere sme si vytvorili niekľko príležitostí na skórovanie avšak bez efektu.

Konečné poradie v skupine: 6. miesto


zápasy o 16. - 18. miesto

FK POHRONIE - D. N. Ves 1:4 (g: Dovčík)

Tento zápas mal pre nás veľmi horkú príchuť. Od prvých minút sme hrali na súperovej polovici, boli sme dominantí, držali loptu, vytvárali si dobre pozície a súpera držali ďaleko od našej brány. Zápas vyzeral, že je len otázkou výšky skóre v náš prospech. Hostia sa však napriek tomu dostali do vedenie po odrazenej lopte. Hra prebiehala rovnakým spôsobom ďalej. My sme hrali a súper dával góly. Zo štyroch striel sme inkasovali 4 góly. Ani za tohto stavu naši hráči nepoľavili v úsilí a v závere po znížení na 1:4 chceli zápas stále zvrátiť. Bohužiaľ času na nápravu skóre už nebolo. S herným prejavom družstva možno vysloviť spokojnosť avšak musíme sa viac snažiť tlačiť sa do gólových príležitostí. Inak je takáto hra málo efektívne. V efektivite nám dal súper cennú lekciu.

FK POHRONIE - CFM Jozefa Adamca 3:1 (g: Bartošík, Jakab, Roček)

V záverečnom zápase sme pokračovali v dobrom výkone. Súpera sme do ničoho nepúštali. Podarilo sa nám dvakrát skórovať po pekných vypracovaných akciách. V závere súper z ojedinelého útoku znížil na 2:1. V záverečných minútach sme aj napriek oslabeniu o jedného hráča dokázali zvýšiť svoj náskok a zviťaziť 3:1.

Celkové umiestnenie: 17. miesto

 

FK POHRONIE reprezentovali: Bartošík, Boháč, Dovec, Dovčík, Dražo, Jakab, Obertáš, Pacalaj, Roček, Solga, Slašťan, Škultéty, Ťahúň, Vendlek, Varecha


S celkovým umiestnením určite nemôžeme byť spokojní, pretože sme mali vyššie očakávania. Stále však preferujeme a aj budeme preferovať herný prejav a šírku kádra pred výsledkam! Preto z hľadiska hry môžeme konštatovať, že sa hráči individuálne od zápasu k zápasu zlepšujú. Robia pokroky v mentálnej príprave na výkon ako aj počas neho. Intenzívnejšie však musíme pracovať na malých detailoch v tréningovom procese, ktoré aj na tomto turnaji rozhodli o tom, ako sme sa umiestnili. Stále sme sami sebe najväčším súperom!

Hráčom chcem za jesennú časť sezóny poďakovať nielen za prístup k tréningom a zápasom, ale najmä za chuť sa neustále zlepšovať a pracovať na sebe a radosť z hry. Pre nás trénerov je radosť pracovať s týmto tímom. Verím, že sa nám spoločne podarí naplniť cieľ, ktorý sme si dali a to dostatočne sa pripraviť na 1. žiacku ligu.

-RV-


Mládež

25.07.2020 13:21:02 Mládež

Výsledkový servis mládeze

Prinášame  výsledky prípravných zápasov žiackych družstiev v prípravnom období. Svoju prípravu začali ako prvý starší žiaci A U15. Následne sa ...

Mládež

23.06.2020 09:18:25 Mládež

Staň sa novou hviezdou FK Pohronie

Prípravky

21.06.2020 20:49:56 Prípravky

U10: Domáci triangel

21.06.2020 Umelá tráva v ZH 6+1 - súbežne na dve ihriská, každý s každým, dve kolá 1x25 min Ihrisko 1: ...

Prípravky

15.06.2020 13:38:26 Prípravky

U7: Na svojich prvých veľkých zápasoch

14.06.2020   V nedeľu sa naši najmenší futbalisti zúčastnili svojho prvého triangla. Pozvanie prijali od Spartaka Trnava. Na ihrisku v ...

Prípravky

19.04.2020 10:23:02 Prípravky

CHALLENGE Č. 3 pre prípravky FK Pohronie

CHALLENGE Č. 3 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše - trvanie do 02.05.2020  Spoločnosť COERVER ...

Prípravky

14.04.2020 14:13:43 Prípravky

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11

CHALLENGE Č. 2 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - U11 .... urob niečo navyše   Cvičenie trénujem do dokonalosti   Po ...

Prípravky

04.04.2020 15:12:47 Prípravky

CHALLENGE Č. 1 pre prípravky FK Pohronie

POPRI INDIVIDUÁLNOM TRÉNINGOVOM PROGRAME PRE NAŠE PRÍPRAVKY U6 - U11 PRINÁŠAME:   CHALLENGE Č. 1 PRE PRÍPRAVKY FK POHRONIE U6 - ...

Prípravky

07.03.2020 21:08:28 Prípravky

U10: Domáci kvalitne obsadený triangel nám nevyšiel podľa predstáv

07.03.2020 domáci triangel č. 3 Systém hry: 6+1, na jedno ihrisko, každý s každým, 1x25 min. Zúčastnené družstvá: FK Pohronie, ...